Gustav Klimt – золоте мистецтво

Густав Клімт (Klimt Gustav) (1862-1918) - відомий австрійський живописець, портретист, графік і книжковий ілюстратор, працював у стилі модерн, що означає (символ розкоші і декаденства).

Густав Клімт – почесний професор Віденської та Мюнхенської академії образотворчих мистецтв. При вивченні ранньої творчості митця ми дізнаємося про те, що він працював над великими фресками, які він робив для театрів, також займався розписом стель палацу Stureny. Вони були написані у натуралістичному стилі.

В цей час на творчість майбутнього художника впливав Ганс Макарт. Він був художником живопису історичного жанру. Густав Клімт у творчому пошуку.

Але після подорожі країнами, відвідавши Мюнхен, Венецію Густав Клімт виробляє свій неповторний стиль, який відрізняється від інших художників. У цей час він знайомиться з Емілією Флюге. Ця зустріч надалі буде дуже важливою у його житті.

Після смерті батька художник має утримувати свою сім'ю, і цей свій індивідуальний стиль зміцнює його і формує остаточно. У цей час Клімт засновник і лідер Віденського авангарду, а також активний учасник співтовариства художників-новаторів "Сецесій".

Клімт продовжує працювати над своїм стилем у живописі і на початку 20 століття його творчість затребувана, він популярний і впізнаваний. Художник працює на своє задоволення. Його картини-це вираз недосяжного світу, які стоять над часом та реальністю. І водночас ця сила сприйняття природи. Стиль в якому працює Клімт - це модерн.

Він написав багато портретів жінок, наприклад, портрет Гертруди Лев або портрет Олени Клімт, композицій, пов'язаних з міфологією та алегорією. Відомі його картини, фрески, ескізи, але основним сюжетом митця було жіноче тіло.

Багато робіт присвячені відвертому еротизму. Відомі його картини як: "Поцілунок", "Дерево кохання", "Дерево життя", "Захват", "Золота Адель" та ін.

Цікаві картини, які показують красу природи, старовинні будинки, відображення їх у воді, це робить картини гармонійними та таємничими.

Це "Березовий гай", "Камер на озері Аттерзеї IV", "Макове поле", "Квітник", "Квіткове поле" та ін.

Розглядаючи картини Клімта, можна побачити мозаїчні квіти, звивисті лінії, спіралі, геометричні фігури. У картинах відчувається спрага свободи, вираження недосяжного світу, що стоїть над часом та реальністю. У роботах австійського художника видно силу сприйняття натури і природи.

Картини захоплюють. Одна із таких популярних картин "Поцілунок". Придивившись перед нами поле з квітів. Силуети людей створені з орнаменту та абстрактних форм. Одяг складається з хитромудрих візерунків, яскравих кольорів, переважають золотисті тони.

Ми бачимо людей, які цілуються, і жінку. Картина "Поцілунок" відрізняється від інших картин художника і показує любов-це ніжне, хвилююче та прекрасне почуття.


У картинах Густава Клімта дуже часто використовується позолота, яка наповнює його роботи особливим, глибоким змістом. Золото в картинах австрійського художника - це не просто розкіш, а символ духовного і високого. Густав Климт одна із найяскравіших представників світового образотворчого мистецтва та її творчість історія живопису можна назвати " золотим століттям " . Густав Климт является одним из самых ярких представителей мирового изобразительного искусства и его творчество в истории живописи можно назвать "золотым веком".



Юдіф та голова Олоферна, 1901р.

Поцілунок, 1908р.