Oscar-Claude Monet – художник-імпресіоніст

Оскар Клод Моне (Oscar Cloude Monet)1840-1926-французький художник, один із засновників останнього великого напряму в мистецтві ХІХ століття-імпресіонізму.
Оскар Клод Моне народився Парижі 14 листопада 1840 року.

Коли художнику виповнилося п'ять років, його батьки вирішили переїхати до Нормандії, Гавра. Вчитися Клод Моне не любив, розважався тим, що розмальовував обкладинки зошитів і зображував своїх учителів у карикатурному вигляді. Коли Клоду Моне виповнилося 15 років, його вже знали як художника-карикатуриста і на цьому він ще й заробляв. Брав за портрети двадцять франків.
Одного разу доля звела його з художником Еженом Буденом. Він виставляв свої пейзажі в тій же лавці, де Клод Моне свої карикатури. Будьон говорив Клоду про його талант, про те, що не треба зупинятися на досягнутому, говорив йому що треба займатися, вдосконалюватися, малювати пейзажі, спостерігати за природою: небом, деревами, людьми, тваринним світом, за подихом вітерця, що оточує. Будьон кликав Клода Моне із собою на відкрите повітря помалювати.
Зрештою Моне був згоден з тим, щоб Ежен Бутен почав із ним займатися. І тоді Клод Моне став поступово розуміти природу, її красу, свободу, характер.
Ежен Бутен-французький художник був провісником імпресіонізму. Оскільки він був учителем Клода Моне, він вплинув його творчість. Митці-імпресіоністи, так їх називали за те, що вони передавали зорові враження від дійсності (термін від французького слова impression-"враження") зробили свій внесок у розвиток художніх засобів реалістичного живопису.
Художники захоплювалися навколишнім світом і намагалися передати його в картинах з усією його мінливістю. Художники займалися тим, що вивчали характер освітлення в різні часи дня, як впливає світло на колір. Вони воліли працювати над картиною на природі, а чи не в майстерні. Жанр, який був провідним у творчості імпресіоністів, називався пейзажем.
Картини художників були наповнені соковитими, ясними та чистими фарбами, сонячним світлом та сріблястим повітрям. Абсолютно по-новому було зображено сцени міського життя, фігурні композиції на відкритому повітрі (пленері).
З 1874 року художники-імпресіоністи робили групові виставки картин.
Не всі художники приділяли увагу такому імпресіоністичному жанру, як пейзаж. Найбільш послідовним у цьому напрямі виявився художник-пейзажист Клод Оскар Мон, а також Каміль Жакоб Піссаро та Альфред Суслей. Але найяскравішим представником був Клод Моне.
Навіть свою назву-імпресіонізм-напрямок отримало від найменування картини пейзажу "Враження. Схід сонця" (1872). Ця картина була виставлена ​​на першій виставці групи у Парижі.
Розквіт художників відбувся у 70-ті початок 80-х років. Клод Моне пише літні та зимові пейзажі на околицях Парижа. У його картинах можна побачити життя вулиць та площ, саме місто. Це картина "Бульвар Капуцинів у Парижі".
Розглядаючи картини Моне можна побачити світло, яке дуже тонко передається і грає на стінах будинків, огортає фігури людей, стовбури дерев. Але мінливе висвітлення нелегко передати у картині.
Моне говорив про те, що треба багато працювати, щоб уловити миттєвість і головне, атмосферу та світло. Це змусило його звернутись до принципу серійності. Це цикл "Стога сіна", "Руанський собор" та ін. Картини Клода Моне купують не лише окремо, а й серіями.
Працюючи в краєвиді Клод Моне малював картини, які були повністю побудовані на грі світла і тіні. Він не змішує фарби, а робить мазки різних кольорів поряд: жовтого та зеленого, жовтого та синього. На відстані, коли глядач милується картинами, вони зливаються і здаються природними та природними. Сильний контраст між освітленими та затемненими ділянками пейзажу дуже яскраво та насичено передає ефект сонячного дня. На передньому плані картини красиві, яскраві квіти, що показують глибину простору. Клод Моне працює над побудовою відображення, як засобом композиції. Це йому майстерно вдається.
У картинах ми бачимо, як уривчасте відображення показує легку бриж на воді і представляється відчуття слабкого теплого вітерця.
Оскар Клод Моне -один із найвідоміших представників французького, а надалі і світового імпресіонізму, увійшов в історію мистецтва як художник, який до кінця свого життя зберіг вірність цьому напрямку.


Прогулянка до скелі в Пурвілі, 1882р.

Іриси, 1900 р..

Водяні лілії, 1906р.

У нашому магазині ви можете придбати вироби із репродукціями картин французького художника Клода Моне. Це чашки, кухлі, вази та свічники з найпопулярнішими картинами художника від провідних виробників порцеляни та кераміки у світі.


Related posts